Egy kereskedő hihetetlen teljesítményt nyújtott: 270 ezer forint veszteségből 4,5 millió forint nyereséget tudott generálni.

A kriptopénzek piaca híres (vagy hírhedt) az ingadozásáról, ami nagyon kifizetődő (vagy büntető) lehet a kereskedési tevékenységekben. Egy kriptokereskedő például mindkét világból megízlelhette a világot: 270 000 dollárnyi nem realizált veszteségből 4,5 millió dollárnyi nem realizált nyereségbe került - mindezt egy nap alatt.
A lenyűgöző történet első bemutatása a Lookonchain jóvoltából történt, amely január 23-án osztotta meg a híreket az X közösségi platformon. A kereskedés a VINE nevű, frissen debütált Solana-alapú memecoinnal zajlott a pumpdotfun platformján. Érdemes megemlíteni, hogy a pumpdotfun egy olyan felület, amely Solanában (SOL) vált ismertté, mivel számos memecoin rugpull eseménynek adott már otthont, ami sok befektető figyelmét felkeltette.
A kereskedő először 20 SOL-ból 23 SOL-t csinált egy gyors, 1 millió darabos VINE kereskedéssel. Közvetlenül az eladás után azonban a VINE megugrott, így elkapta "FOMO" érzés, ami arra késztette a kereskedőt, hogy sokkal többet vásároljon magasabb áron.
Ez alkalommal a kriptokereskedő 1463 SOL-ot fektetett be, ami körülbelül 374 000 dollárnak felel meg, hogy 26,6 millió VINE tokent szerezzen be. A jelentős vásárlás után a VINE ára körülbelül 70%-kal csökkent az átlagos beszerzési értékhez viszonyítva, ami összesen 270 000 dollárnyi nem realizált veszteséget eredményezett.
A kereskedő eltökélten ragaszkodott a stratégiájához, nem hajlandó volt elismerni a vereséget, és a kihívások ellenére még órákig kitartott. E kitartásának eredményeként lenyűgöző nyereséget ért el, ami méltó jutalomként szolgált számára. Jelenleg a kriptokereskedő körülbelül 6 millió dollárnyi nem realizált nyereséggel rendelkezik, miközben a VINE árfolyama 0,2284 dolláron mozog.
A kriptovaluták természetüknél fogva volatilisek, és jelentős kockázatot jelentenek a kereskedők, befektetők és felhasználók számára, még a szilárd és használható projektek esetében is. A memecoinnal való kereskedés azonban a kockázatok egy újabb rétegét és nagyobb volatilitást ad hozzá.
Ezen eszközosztály sajátos vonásai meglepően hasonlítanak a pénzügyi buborékokéhoz. A "Greater Fool Theory", azaz a nagyobb bolond elmélete remekül tükrözi a memecoinok működését, mivel ezek olyan spekulatív tokenek, amelyek mögött a társadalmi izgalom és a felhajtás áll, anélkül, hogy valódi keresletet támasztanának.
Ez is felkeltette az érdeklődésedet: A legkiválóbb amerikai gyártású tokenek!
A kereskedők gyakran azzal a reménnyel vásárolják meg a tokeneket, hogy a jövőben megjelenik egy "nagyobb bolond", aki hajlandó magasabb árat fizetni. Azonban a rendszer hamarosan megrendül, amint a "nagyobb bolondok" eltűnnek, és nem tudják tovább felfelé tornászni az árakat. Ez gyakran likviditási problémákhoz és egyre mélyülő halálspirálhoz vezet, amely a piac stabilitását veszélyezteti.
A kriptokereskedőknek rendkívül körültekintően kell eljárniuk, miközben a "nagyobb bolondok" felkutatására törekszenek a meggazdagodás érdekében. Ugyanis könnyen abba a csapdába eshetnek, hogy ők maguk is "nagyobb bolonddá" válnak. Időnként azonban a kereskedési tevékenységek a várt módon alakulnak, figyelemre méltó hozamokat hozva, mint például a jelenlegi helyzet. Ez pedig csak táplálja a vágyat, hogy újra és újra megpróbálják elérni ezt a nyereséget, egészen addig, amíg a dolgok végül meg nem változnak.