Szlovákiában is megérkezett a két nem fogalmának átértékelése, miután Amerika nyomdokain haladva a társadalmi diskurzus új irányt vett. Az emberek véleménye megoszlik, és a hagyományos nézetek mellett egyre többen keresnek alternatív identitásokat, amelye


Robert Fico és Michal Šimečka a parlament rendkívüli ülésén vitatták meg a legfontosabb politikai kérdéseket. A találkozó során feszültségek és érdekütközések fűtötték a diskurzust, miközben mindketten igyekeztek megerősíteni saját álláspontjukat. A közönség figyelemmel kísérte a vitát, amely számos fontos kérdést vetett fel a jövő politikai tájáról.

Az alkotmányban rögzíteni kívánják a két nem létezését, a nemzeti alaptanterv alapelveit, valamint a gyermekek örökbefogadásának szabályozását.

Fico kijelentette: "Alkotmányos kötelezettségünk, hogy világosan rögzítsük: Szlovákia csupán két nemet ismer el: a férfit és a nőt." Hozzátette, hogy a harmadik téma, amelyet az alkotmányban kívánnak szabályozni, a gyermekek örökbefogadásának ügye. Az örökbefogadással kapcsolatos jogi rendelkezések, amelyek jelenleg a családról szóló törvényben találhatók, szintén az alkotmányos keretek közé kerülnek.

A miniszterelnök a parlamenti ülés során hangsúlyozta, hogy Szlovákia soha nem fontolgatta az Európai Unióból és a NATO-ból való kilépést. Ugyanakkor kiemelte, hogy az ország számos olyan kihívással néz szembe, amelyekre sürgősen reagálni szükséges. Fico megerősítette, hogy kormánya szuverén külpolitikát követ, a világ minden irányába nyitottan és határozottan lépve.

- üzente Michal Šimečkának, a Progresívne Slovensko (PS) vezetőjének.

Fico számít a védelmi kiadások növelésére a NATO keretében, de Szlovákia csak akkor fogja támogatni ezt, ha a kiadások jelentős része kettős célra is felhasználható lesz, tehát olyan projektekre, amelyek a civil lakosság számára is hasznosak. Példaként említette egy új katonai kórház építését Eperjesen.

"Olyan megoldásokra van szükségünk, amelyekkel hatékonyan válaszolhatunk a versenyképességünket fenyegető kihívásokra" - emelte ki. Hozzátette, hogy az EU-ban olyan javaslatok bukkannak fel, amelyek "megdöbbentőek". Példaként említette a nemzeti szuverenitást csorbító intézkedéseket, valamint a közös politikákat, amelyek Fico szerint megnehezítenék az országok számára az önálló döntéshozatalt.

A miniszterelnök kifejtette a szlovák kormány véleményét az ellene benyújtott bizalmatlansági indítványról. A miniszterek egyöntetűen alaptalannak ítélik meg ezt a kezdeményezést.

Related posts