Az Egyesült Királyság legviharosabb időszakában, amikor a politikai és gazdasági kihívások sokasága sújtotta az országot, VI. György ült a trónon.

Fülöp herceg diplomáciai küldetéseit egyedi humorával fűszerezte, amellyel mindig sikerült feldobnia a feszültebb pillanatokat.
A szűk családi körben Bertie néven ismert fiú a keresztségben Albert Frigyes Artúr György névre hallgatott. Anyai nagyanyja azonban nem rajongott az Albert névért, és egyik levelében kifejtette, hogy a gyermek utolsó neve, a György, talán egy napon még felülmúlja az általa nem kedvelt Albertet. Bertie gyermekkora nem éppen a legegyszerűbb volt: a királyi vérvonal tagjaként nyolcéves korától dadogásra kényszerült, folyamatosan betegeskedett, és állandó gyomorproblémákkal kellett megküzdenie.
Az ifjú Albert a tengerészeti főiskola sikeres elvégzése után egy impozáns páncélos cirkálón kezdte meg tengerésztiszti pályafutását. Az első világháború során a HMS Collingwood egyik lövegtornyának tisztjeként vett részt a történelem egyik legnagyobb tengeri ütközetében, a skagerraki csatában, amelyet jütlandi csataként is ismernek. Sajnos, nyombélfekélye miatt a későbbi tengeri összecsapásokban már nem tudott részt venni, így pályafutása egy nehéz időszakba lépett.
Felépülése után Albert herceg a háború utolsó hónapjait a Királyi Légierő kötelékében töltötte. Ő volt az első a brit királyi család tagjai közül, aki pilótaigazolványt szerzett, ezzel is jelezve a modern korhoz való alkalmazkodását. Ezen kívül egy különleges rekord is fűződik a nevéhez: mindmáig ő az egyedüli brit királyi sarj, aki részt vett a wimbledoni tenisztornán. Az 1926-os verseny azonban nem tartogatott számára sokáig izgalmakat, hiszen a férfi párosban induló Albert és partnere már az első fordulóban búcsúzni kényszerült.
Három király a képen: V. György két fiával (balra Albert, középen Eduárd) és lányával, Mária hercegnővel
1925. október 31-e mérföldkővé vált a yorki herceg életében, hiszen ekkor kellett előadnia a Brit Birodalmi Kiállítás záróbeszédét a Wembley arénájában. Az esemény azonban katasztrofálisra sikeredett. A herceg, aki gyermekkora óta dadogással küzdött, a hivatalos megszólalásai során rendszerint apját „Őfelsége”-nek nevezte, hogy elkerülje a számára nehézkes „király” szó kimondását. A beszédébe többször is beleakadt, ami rendkívül kínos pillanatokat eredményezett, nemcsak számára, hanem a hallgatóságnak is.
A helyzet nem csupán a herceget sújtotta, hanem feleségét, Erzsébetet is mélyen megviselte. Annyira félt férje dadogásától, hogy a pohárköszöntők során gyakran kifehéredett ujjaival markolta az asztalterítőt, mintha az segítene neki elviselni az elkerülhetetlen feszültséget.
Bertie megsegítésére az ausztrál származású elismert logopédus, Lionel Logue érkezett, aki 1926-ban vette kezelésbe a herceget. Logue kivételes tehetséggel bíró terapeuta volt, mivel Albert dadogása idővel szinte teljesen eltűnt. Logue módszerei különösen lényegesek voltak, hiszen a trónörökös bátyja, Eduárd nőügyei miatt Bertie előtt újabb közéleti kihívások tornyosultak.
V. György 1936 januárjában távozott az élők sorából, ezzel trónját fia, Eduárd örökölte. Eduárd, aki már az 1920-as években is a brit királyi család legfényesebb csillagának számított, gyakran került a figyelem középpontjába. A trónörökös nemcsak a társadalmi eseményeken tűnt fel, hanem elit prostituáltak és férjes asszonyok társaságában is, ami még inkább felerősítette a róla terjedő pletykákat és hírnevét.
V. György aggódott a korona jó híre miatt, ezért idővel teljes szívvel azt kívánta, hogy Albert kerüljön a trónra Eduárd helyett. Óhaja halála után még nem teljesült: VIII. Eduárd néven az idősebb fiú vette át apjától a hatalmat. Az újdonsült király országlása egy viharos szerelem miatt azonban rövidre sikeredett.
1931-ben került kapcsolatba jövendőbeli szerelmével, Wallis Simpsonnal, aki ekkor egy tehetős üzletember, Ernest Aldrich Simpson felesége volt. A kezdetben baráti ismeretségből hamarosan szenvedélyes szerelem bontakozott ki. Eduárd előtt nehéz döntés állt: a koronát vagy az asszonyt válassza, mivel a házasságuk számos erkölcsi és jogi problémát vetett fel.
Az anglikán egyház törvényei ugyanis kimondták, hogy elvált személy nem léphet új házasságra, amíg a korábbi párja életben van. Eduárd, mint az Egyesült Királyság uralkodója - egyben az anglikán egyház feje - nem követhetett el kihágást, ezért 1936. december 11-én bejelentette, hogy lemond a trónról.
Albertet VI. György néven 1937. május 12-én koronázták meg, és uralkodása alatt számos kihívással kellett szembenéznie. A második világháború idején a legnagyobb próbatétel várt rá, hiszen a német légierő folyamatosan bombázta Londont. Mindezek ellenére György király és felesége, Erzsébet hű maradtak a brit fővároshoz, és nem hagyták el azt a nehéz időszak alatt.
1940 szeptember közepén a Buckingham-palota udvarára is bombák hullottak, György király és a királyné pedig kis híján odavesztek. Ennek ellenére az uralkodói pár folyamatosan látogatta a bombázások helyszíneit, lelket öntve a polgárokba.
A yorki hercegi pár Ausztráliában (Brisbane,1927)
Az embert próbáló időszakokban újra és újra szükség volt Logue szakértelmére, aki ügyesen kiszűrte a király hivatalos beszédeiből a zavaró szavakat, és folyamatosan ott volt az uralkodó nyilvános megjelenésein. Ez a kivételes beszédterapeuta kulcsszerepet játszott abban, hogy a király a második világháború nehézségei közepette számos inspiráló beszédet tudott tartani, mindenféle kellemetlen akadás nélkül.
A második világháború után VI. Györgynek végig kellett néznie a Brit Birodalom szétesését, többek között India függetlenedését, valamint Írország kiválását a Brit Nemzetközösségből. A második világháború zaklatott évei megviselték az uralkodó egészségét, aki erős dohányosként a felgyülemlő stresszt gyakran cigarettázással vezette le.
1951-ben VI. Györgyöt műtétnek vetették alá. A legjobb orvosi csapat mindent elkövetett, de sajnos a brit monarchia 56 éves uralkodója 1952. február 6-án végső nyugalomra lelt. Ezt követően lánya, II. Erzsébet vette át a trónt, aki hét évtizeden át vezette az országot, egészen 2022. szeptember 8-án bekövetkezett haláláig.