IQ-teszt matek nélkül: fedezd fel 30 másodperc alatt, mi az, ami hiányzik a négy üresen hagyott mezőből!

Ezen az IQ-teszt jellegű játékban bár számokkal találkozunk, ne aggódj, a matematika ezúttal nem lesz a középpontban! Garantáljuk, hogy a feladatok szórakoztatóak és izgalmasak lesznek, anélkül, hogy bármilyen számításra lenne szükséged!
Ha úgy érzi, hogy szüksége van egy kis szellemi frissítőre, ne habozzon kipróbálni a mai rejtvényt! Ez nem csupán egy egyszerű feladat, hanem egy igazi IQ-teszt is, hiszen a hangsúly a logikán, a felismerőkészségen és a kreativitáson van, nem csupán a megszerzett tudáson. Az előre kiemelt képet csupán egy kis ízelítőként szolgál a teljes kihívásból, amely lentebb található. Azt mondják, a leggyorsabbak akár fél perc alatt is rátalálnak a megoldásra, így ha szereti a kihívásokat, állítson be egy visszaszámlálót, és nézze meg, mennyi idő alatt teljesíti! Ha már rendszeres résztvevője a játékainknak, akkor jól tudja: a rejtvény a videó alatt várja, hogy felfedezze!
Itt van a feladat teljes egészében, kívánunk kellemes gondolkodást!
Nem szeretnénk, ha a gondolkodásod folyamatába zavarodás vegyülne, ezért inkább egy véletlenszerű zenei videóval dobjuk fel a hangulatot, hogy ne érezd túl közel a megoldást a feladványhoz! Itt van tehát egy kis zenei csemege a szórakoztatásodra!
A játék lényege az volt, hogy felfedezzük, valójában egy sportágakkal kapcsolatos rejtvényről van szó. Ráadásul nem csupán a sport általában, hanem kifejezetten a csapatjátékok kerültek a középpontba, mégpedig a négy legnépszerűbb közül. Az első oszlop a két egymással versengő csapat létszámát mutatja, míg a második oszlop a játékidő felosztására vonatkozik. A harmadik oszlop a pályák legjellemzőbb méreteit tartalmazza méterben, és végül a negyedik oszlop azt jelzi, hogy az adott sportág a nyári vagy a téli olimpián szerepel-e. Most, hogy tisztáztuk az oszlopok tartalmát, nézzük meg sorban a négy játékot, kezdve a legfelső sorral!
Az első sor a kosárlabda, ahol mindegyik csapatból 5-5 tag van egyszerre négy darab 10 perces (illetve az NBA-ben 12 perces) negyed erejéig a 28x15 méteres pályán (legalábbis a Nemzetközi Kosárlabda-szövetség meghatározása szerint). A negyedik mező volt itt üresen, természetesen a nyári szó hiányzott belőle, hiszen a nyári olimpiák sportja a kosárlabda.
A második sor a jégkorong, ahol 5-5 mezőnyjátékos és 1-1 kapus van a pályán egyszerre mindkét csapatból. A hokiban negyedek helyett harmadok vannak, és mindhárom 20 percig tart, a legszélesebb körben elfogadott pályaméret 61x30 méter. Itt is a negyedik rubrika volt üres, ezúttal ugye a téli szó illik ide.
A harmadik sor volt talán a legnehezebb, legalábbis azoknak, akik nem követték a napokban a kézilabda Európa-bajnokságot, ahol a magyar női csapat bronzérmet szerzett. Itt rögtön az első mező volt üres, és mivel ebben a játékban 6-6 mezőnyjátékos és 1-1 kapus van a pályán egyszerre, az illett ide, hogy 7vs7. Merthogy a kézilabda további ismérvei, hogy két darab félórás félidőből áll egy meccs, hogy a pálya 40x20 méteres szokott lenni, és hogy a nyári olimpiák sportága ez a játék.
A negyedik sor a labdarúgás világába kalauzol minket, amit a 11 fős csapatok összecsapásából könnyen le lehet szűrni. Még azok is, akik nem elkötelezett focirajongók, valószínűleg tisztában vannak azzal, hogy a mérkőzések első és második félidője egyaránt 45 percig tart. Így a második mezőből csupán annyira volt szükség, hogy megemlítsük a 2x45-ös időkeretet. A focipályák mérete változatos, de mi egy átlagos 100x70 méteres pályát emeltünk ki példaként. Míg a futball világbajnokság a legmagasabb szintű versenysorozat, a nyári olimpiák keretein belül is helyet kap a labdarúgás, így valóban sokszínű a sportág jellege.
Mindent összefoglalva a teljesen és helyesen kitöltött táblázat tehát az alábbi.