A készítő nyilatkozata alapján a dolláresővel és arany Trump-szoborral tarkított videó egy politikai szatíra műfajába sorolható.

Készítője politikai szatírának nevezte a mesterséges intelligencia (MI) által generált videót, amit Donald Trump amerikai elnök február 26-án posztolt a Truth Socialön.
A videó lenyűgöző módon szemlélteti, milyen formát ölthet Gáza a Trump által javasolt tervek nyomán. A felvétel kezdő képsoraiban Elon Musk tűnik fel, amint bőségesen osztogat pénzt az utcán, miközben a háttérben egy monumentális arany Trump-szobor emelkedik Gáza egyik főútján. A jelenetek között Trump vidám táncot jár nőkkel, míg Musk egy tál humuszt falatozik. Az alkotás színesítéseként táncoló szakállas transzvesztita nők is feltűnnek, és a videó végén Trump és Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök egy képzeletbeli gázai riviérán koktéloznak együtt.
Solo Avital, a Los Angeles-i filmkészítő, a Guardiannek elárulta, hogy a videót mindössze nyolc óra leforgása alatt készítette el, miközben a mesterséges intelligenciával kísérletezett. Azonban különösen meglepte őt, hogy a videó ennyire népszerűvé vált.
Avital véleménye szerint a filmesek igazi történetmesélők, akik időnként szatirikus alkotásokat is létrehoznak. Megjegyezte, hogy a szatíra kétértelműsége a mögötte álló kontextustól függ. A lapnak adott nyilatkozatában Avital kifejtette, hogy a felvétel nyilvánosságra hozatalát a szereplők beleegyezése nélkül, vagy akár az ő tudtuk nélkül intézték.
Avital, a filmkészítő, aki társával közösen vezeti az EyeMix nevű vállalkozást, amely a dokumentum- és reklámfilmek világában tevékenykedik, nemrégiben érdekes kísérletbe kezdett. A Guardiannek elmondta, hogy az Arcana AI platformján dolgozva döntött úgy, hogy létrehoz egy szatirikus videót Donald Trump megalomán ötletéről. Kíváncsian akarta felfedezni, milyen lehetőségeket rejt a technológia. A készített videót először barátai között osztotta meg, de üzlettársa az Instagramra is feltette. Később Avital azonban megkérte társát, hogy távolítsa el a felvételt, mivel nem akarta, hogy érzéketlennek tűnjön, és nem szeretett volna véleményt formálni a témában.
A páros megosztotta a videó egyik korábbi változatát Mel Gibsonnal, akit Trump még januárban nevezett ki különleges nagykövetének. Gibson az alkotók szerint tagadta, hogy a videót megosztotta volna az amerikai elnökkel. Avitalnak a barátai szóltak arról, hogy Trump a saját profilján megosztotta a felvételt. A készítőt meglepték a videóra adott reakciók, de remélte, hogy ez majd vitát indít a mesterséges intelligencia felhasználásáról. Avital azt mondta, hogy az MI nem ölte meg a kreativitást. Szerinte ez a videó sem készülhetett volna el emberi beavatkozás nélkül.
Hany Farid, a kaliforniai egyetem kutatója azt mondta, "nem ez volt az első és nem is az utolsó alkalom", hogy egy MI által generált videó vírusszerűen terjedt az interneten. Hozzátette, bár a videót szatírának szánták, Trump nagyon meggyőző propagandaként használta fel, ami rávilágít a mesterséges intelligencia kockázataira.
Trump a geopolitikai realitások figyelmen kívül hagyásával vetette fel azt az elképzelést, hogy a palesztin lakosság kitelepítésével az Egyesült Államok irányítása alatt újjáépítené Gázát, és "a Közel-Kelet riviéráját" varázsolna belőle. Sokan ezt etnikai tisztogatásként értelmezik, és a morális kifogások mellett Amerika régiós szövetségeseinek sem kedvező ez a javaslat. Egyiptom és Jordánia azonnal elítélte az ötletet, míg Szaúd-Arábia egy hivatalos nyilatkozatban hangsúlyozta, hogy csak egy önálló palesztin állam létrehozása vezethet tartós békéhez. Az izraeli jobboldal azonban az egyetlen olyan szereplő, amely üdvözölheti ezt a fejleményt.