Kínában most elindulnak a tömegek - megérkezett a Kígyó éve! Százmilliók indulnak útnak, hogy megünnepeljék ezt a különleges időszakot.

Kedden éjfélkor búcsút mondtak a Sárkány évének és szerdán beköszöntött a Kígyó éve, ezzel hivatalosan is megkezdődött Kína legnagyobb ünnepe, a kínai holdújév, mellyel több hetes ünnepségsorozat indul meg az 1,4 milliárd lakosú ázsiai országban.
A kínai holdújév, amelyet sokan Tavaszünnepként ismernek, a kínai közösségek számára világszerte a családi kötelékek megerősítésének, ünnepi rituáléknak és a vásárlás örömeinek időszaka. E jeles esemény alatt rengeteg kulturális program és turisztikai élmény várja az érdeklődőket, így a hagyományok ápolása mellett új kalandokra is lehetőség nyílik.
A világ legnagyobb utazási mozgalmaként, a fesztiválidőszakot megelőzően több százmillió ember indul el, hogy újra felfedezze szülővárosának varázsát.
Az idei fesztiválhangulatot tovább fokozza, hogy tavaly decemberben az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális szervezete (UNESCO) hivatalosan is elismerte és felvette a kínai Tavaszfesztivált is az emberiség szellemi és kulturális örökségének reprezentatív listájára.
A kínai újév bár a holdnaptár szerinti első hónap első napjára esik, az ünneplés már egy héttel korábban elkezdődik az úgynevezett "kis újévvel", másnéven a "Konyhaisten" fesztiváljával, mellyel a kínai Konyhaistenre emlékeznek meg különféle szokásokkal. Az ünnepségsorozat a holnaptár szerinti első hónap tizenötödik napján ér véget a Lámpásfesztivállal.
A kínai kultúrában nagy tiszteletnek örvendő Sárkány éve után idén a Kígyó éve következik, amelyet sokan a "kis sárkány" néven is ismernek. Ez az időszak különleges jelentőséggel bír, hiszen a Kígyó szimbolikusan a bölcsességet és a titokzatosságot is magában hordozza.
A kígyó levedlett bőre gyakran a sárkánybőr képzetét idézi fel a kínai kultúrában, ahol ezt a jelenséget a szerencse és az újjászületés szimbólumaként értelmezik.