A Miskolci Egyetem adott otthont a robotika izgalmas világversenyének, ahol tehetséges csapatok mérték össze tudásukat és kreativitásukat. Az esemény nemcsak a technológiai újításokról szólt, hanem a fiatal elmékkel való találkozásról és a jövő technológi


A Bosch által rendezett megmérettetésen három különböző kategóriában közel két száz versenyző állt rajthoz.

A FIRST LEGO League robotépítő és programozó világverseny regionális döntőjét tartották meg, február 8-án, szombaton, a Miskolci Egyetemen. Az észak-magyarországi döntőt harmadszorra rendezte a Bosch kéziszerszámgyára. Idén már három kategóriában összesen 17 iskolából, 198 versenyző vett részt a versenyen, 28 csapatban. Már nemcsak a 9-16 évesek, hanem 6-10 évesek is nevezhettek. Ezen felül Magyarországon először, kísérleti jelleggel megrendezték a FIRST Tech Challenge-t (FTC), ahol a diákok mentoraikkal együtt versenyeztek.

A csapatok különféle feladatokat végző robotot építettek és programoztak, valamint egy őket érintő kihívásra mutatták be innovatív megoldásukat. A megmérettetésen a világ több mint száz országban ötszázezer fiatal vett részt. Ugyanazokat a feladatokat kapták a versenyzők, idén a víz alatti világ volt a téma.

Augusztustól kezdődően készültek a tervek.

Csapatunk lelkes diákokból áll, akik többségükben a Földes Ferenc Gimnázium diákjai, de idén örömmel üdvözöljük a Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium egyik tagját is. Tavaly indultunk először ebben a versenyben, így most már a második idényünket éljük meg. Mindkét alkalommal izgalommal telve készültünk a megmérettetésre. Az idei évben egy Newton nevű robotot alkottunk meg, amely kifejezetten az idei versenypálya kihívásainak teljesítésére lett tervezve. Már augusztusban megkaptuk a tájékoztatást a feladatokról - mondta Lengyelné Szilágyi Szilvia, a Miskolci Egyetem FTC csapatának edzője.

Ez a verseny számunkra azért fontos, mert itt egyszerre tudunk a tehetséggondozással és az innovációval is foglalkozni. A tehetséggondozás által már nagyon korán meg tudjuk szólítani a gyerekeket és műszaki, mérnöki tanulmányok felé orientálhatjuk őket. Szeretnénk ehhez kedvet csinálni és szórakoztatni is ezen a területen -számolt be Révay Péter, mint a rendezvényt támogató Robert Bosch Power Tool Kft. gazdasági igazgatója.

Így nagyon könnyen megtanulják, hogy csapatban hogyan lehet új dolgokat kitalálni és hatékony megoldásokat kifejleszteni a felmerülő problémákra. Ez erősíti a csapatkohéziót és a belső kommunikációt a mérnöki tudás mellett - hangsúlyozta. (via Minap.hu)

Related posts