Összegyűjtötték a legmegdöbbentőbb európai terrortámadásokat az elmúlt évek során - Világgazdaság.


A magdeburgi terrortámadás kapcsán a Magyar Nemzet áttekintette az elmúlt időszak legdrámaibb terrortámadásait Európában, kiemelve a legszélesebb körű hatású eseményeket.

Magdeburgban tragikus esemény történt a karácsonyi vásár szívében. Taleb Al-Abdulmohsen, egy muzulmán háttérrel rendelkező migráns, brutális támadást hajtott végre: autójával a békésen sétáló emberek közé hajtott. Ezzel a legfrissebb esettel vette kezdetét a legsúlyosabb terrortámadásokat összegző cikk a Magyar Nemzetben.

Merényletsorozat Madridban

Százkilencvenkét halottat és 1800 sebesültet követelt a 2004. márciusában, Madridban elkövetett merénylet, amely során több robbantást csaknem egy időben hajtottak végre. Március tizedikén reggel tíz bomba robbant Madrid vasútállomásain. A merényletet az al-Kaida terrorszervezethez kötődő csoport hajtotta végre, kitervelője a marokkói Jamal Zougam lehetett.

Párizsi terrortámadások

2015. január 7-én a párizsi Charlie Hebdo szerkesztősége ellen egy tragikus merényletet hajtottak végre. Ez a támadás nem csupán egy véletlenszerű cselekmény volt, hanem a szatirikus lap évek óta tartó provokatív és bátor karikatúráinak következménye. A Charlie Hebdo 2006-ban publikálta először a Mohamed prófétáról készült karikatúrákat, melyek óriási felháborodást keltettek a muszlim közösségek körében, és ezzel új fejezetet nyitottak a vallási érzékenység és a szólásszabadság határvonalán.

A második legpusztítóbb következményekkel járó merénylet, amely számos életet követelt.

A mai napig mélyen megviseli a francia társadalmat az a brutális iszlamista terrortámadás, amely 130 ember életét követelte és 413 sebesültet hagyott maga után. Ez az esemény a kilenc évvel ezelőtti párizsi merényletsorozathoz kapcsolódik, amely szintén muszlim szélsőségesek révén zajlott le, és 191 áldozatot követelt. Ez a borzalom a második világháború utáni Európa második legvéresebb merénylete. 2015. november 13-án este a Stade de France-ban éppen a francia és a német válogatott foci mérkőzése zajlott, miközben a hétvége kezdetével a helyi éttermek megteltek. Ezen a különleges estén a Bouleverd Voltaire-en az Eagles of Death Metal együttes lépett fel a Bataclan színházban, ahol a nézőtér zsúfolásig megtelt.

A Manchesteri robbantás tragikus esemény volt, amely 2017. május 22-én zajlott a Manchester Arenában, ahol Ariana Grande koncertje zajlott. A merénylet következtében 22 ember vesztette életét, és több mint 800-an sérültek meg. Az incidens sokkolta a világot, és hatalmas együttérzést váltott ki az áldozatok családjai és a közösség iránt. A támadás után Manchester lakói összefogtak, hogy támogassák az érintetteket. Az esemény rávilágított a terrorizmus elleni harc fontosságára, valamint arra, hogy a közösség összetartása milyen lényeges a nehéz időkben. Azóta számos emlékmű és megemlékezés készült, hogy tisztelegjenek az áldozatok előtt, és hangsúlyozzák a szeretet és a bátorság erejét a gyű hatred ellen.

2017. május 22-én, az Egyesült Királyság észak-nyugati részén található Manchester városában tragikus esemény történt. Ariana Grande amerikai popénekesnő koncertje után egy robbanás rázta meg a 21 ezer fős rendezvénycsarnokot, a Manchester Arenát. A brutalitás mögött a 22 éves Salman Abedi állt, aki líbiai származású, de Nagy-Britanniában született. A fiatal férfi egy erőteljes pokolgépet aktivált az előadásról távozó emberek között, ami súlyos következményekkel járt. A merénylet következtében 22 áldozat vesztette életét, köztük hét gyermek, akiknek álmuk a zene és a szórakozás volt.

Related posts